همیشه خوشتیپ باشید و خوشتیپ بمانیدبرای اینکه به تیپ و استایل دل خواه مان برسیم نیازی نیست که حتما از برندهای گران قیمت خرید کنیم و یا به دنبال لباس های آن چنانی باشیم. خوش تیپ بودن اصلا سخت نیست فقط کافیست موارد زیر را اجرایی کنید.


خوش‌تیپ بودن را باید تمرین کرد. خوش‌تیپ بودن باید به نوعی عادت در شما تبدیل شود و برای این که این عادت را به طور اصولی و صحیح در خود داشته باشید باید دانش کافی آن را نیز داشته باشید. در این مقاله قصد ما ذکر کردن نکاتی کلی است که در این زمینه می تواند کمک حال شما باشد اما در نهایت این خودتان هستید که با اعتماد به نفس و پشتکار به این مرحله می رسید. با ما همراه باشید.


۱- کافیست قسمت های کلیدی تیپ‌تان را ارتقا دهید
در این قسمت صرفا هدف ما ارتقا دادن تیپ شماست و نه جایگزین کردن آن با آیتم های دیگر. برای مثال پوشیدن یک دست کت و شلوار در محل کار بعد از مدتی جذابیت خودش را از دست می دهد ولی می توانید برای خوش تیپ تر شدن به جای آن از یک کت تک و یک شلوار استفاده کنید که هسته اصلی تیپ شما باقی بماند و در عوض خوش رنگ و لعاب تر شود.


برای این هدف بیشتر باید به سمت پوشاک کلاسیک بروید و از پوشاکی که خاص محسوب می شوند و توی چشم هستند دوری کنید. با اضافه کردن پوشاک و اکسسوری های ساده و کلاسیک شروع کنید:


   بلیزر طوسی: تنها با اضافه کردن یک بلیزر طوسی به راحتی می توانید تیپ ساده شلوار جین و پیراهن ساده را ارتقا دهید. اگر بلیزر شما دوختی امروزی تر داشته باشد می تواند شانه های شما را پهن تر و کمر شما را باریک تر نشان دهد و تغییر را به خوبی در تیپ خودتان حس کنید.

   پیراهن سفید: پیراهن سفید از پایه های تیپ مردانه است. اگر حس می کنید فقدان این مورد در تیپ شما حس می شود به راحتی با اضافه کردن یک پیراهن سفید تیپ خود را ارتقا دهید.

   شلوار خاکستری: خاکستری به راحتی با بسیاری از رنگ ها ست می شود. از طرفی شلوار خاکستری برای تیپ های رسمی هم مناسب است و در شرایط اضطراری به سرعت می توانید تیپ رسمی با آن بزنید و یا با کفش قایقی یا کالج همان تیپ غیررسمی زیبای ارتقا یافته‌تان را داشته باشید.


attractive-boy-appreance.jpg


۲- بافت به جای سویشرت
سویشرت ها از آیتم های ورزشی مناسب برای ورزشکاران و یا کسانی که به دنبال تیپ های ورزشی هستند، است. مدل گشاد و بزرگ آن باعث شده که مورد علاقه جوان ها قرار بگیرد. اما برای خوش تیپ تر شدن راه دیگری نیز دارید.


به راحتی با تعویض سویشرت با یک بافت در فصل های سرد تیپ‌تان را زیباتر کنید. فکر نکنید که بافت ها مخصوص افراد مسن است. بافت هایی با طرح های زیبا و ساده باعث زیباتر شدن و کلاسیک شدن تیپ شما می شود. به دنبال مدل هایی باشید که بافت ریزتری دارند و روی بدن شما به خوبی کشیده می شوند و شما را امروزی تر نشان می دهند. یقه اسکی ها یا یقه شال دار ها بهترین انتخاب های شما هستند. ضمنا بافت ها مخصوص تیپ های لایه ای هستند که قرار است در فصل سرما داشته باشید.


۳- تی شرت یقه هفت به جای تی شرت یقه گرد
تیشرت های طرح دار دیگر قدیمی شده اند و کمتر استفاده می شوند. آن ها را با تیشرت های جدید یقه هفت تعویض کنید، زیرا :


   به راحتی به عنوان یک لایه زیرین، زیر ژاکت یا بافت شما قرار می گیرند.

   یقه هفتی ها قابی زیبا برای صورت شما می سازند و توجهات را به سمت صورت شما متمرکز می کنند.

   کمی از سینه شما را نمایان می کنند که اگر فرد خوش هیکلی باشید این مزیت برای شما مهم خواهد بود.


۴- ساعت های مدرن تر و امروزی تراکسسوری های جزو ریزترین جزئیات تیپ شما محسوب می شوند که تاثیر بسیار بزرگی روی آن می گذارند و آسان ترین راه برای ارتقا تیپ‌تان نیز متوصل شدن به همین اکسسوری هاست. اکسسوری های زیادی مثل دکمه سر آستین، پوشت و جواهرات می توانند تیپ شما را زیباتر کنند ولی اولین اولویت شما باید انتخاب یک ساعت با کیفیت با بدنه استیل و بند چرمی باشد. قبل از انتخاب ساعت به تیپ روزمره تان هم فکر کنید. اگر از کسانی هستید که تیپ های روشن مثل شلوار جین روشن و پیراهن سفید به تن می کنید باید به دنبال ساعت های قهوه ای یا طلایی رنگ باشید. اما اگر از لباس هایی تیره می پوشید به شما پیشنهاد می کنیم ساعتتان را به رنگ های مشکی یا نقره ای انتخاب کنید.


۵- کتانی های چرمی را فراموش نکنیدکتانی های چرمی برای کسانی که پیاده روی زیادی دارند و در عین حال می خواهند خوش تیپ باشند مناسب است و تیپ شما را فوق العاده زیبا می کنند. این کتانی ها به راحتی با شلوار جین ست می شوند و تیپ غیررسمی شما را بهتر می کنند. اگر کمی اعتماد به نفس داشته باشید حتی می توانید با این کتانی ها تیپ رسمی هم بزنید و با کت و شلوار آن ها را بپوشید.


سعی کنید کتانی های تک رنگ مثل مشکی انتخاب کنید. این کتانی ها وقتی تیپ شما پر از رنگ های مختلف باشد نقش یک رنگ پایه و اساسی را ایفا می کنند و اگر رنگ ها در یک خانواده نیز باشند هم با آن ها ست می شوند. ضمنا پوشیدن جوراب رنگ تیره با آن ها نیز فراموش نشود.
۱- فیزیک بدنی


منظور ما از فیزیک بدنی صرفا چاق یا لاغر بودن نیست، منظور ما این است که اگر می خواهید خوش‌تیپ باشید مهم نیست چاق هستید یا لاغر، شما باید به طور مرتب و روزانه تمرین ورزشی داشته باشید. تمرین ورزشی موجب شادابی پوست صورت شما می شود و شما را جذاب تر نشان می دهد. همچنین اگر بدن شما روی فرم باشد لباس هایی که می پوشید هم بهتر روی آن می نشینند.
۲- اصلاح صورت


اصلاح مو و صورت یکی از واجبات خوش‌تیپ بودن است. کسانی که ریش خود را نمی تراشند یا موی شلخته دارند، مهم نیست چه لباسی می پوشند، از نظر هیچ کس خوش‌تیپ نخواهند بود.
۳- انتخاب ها


قبل از انتخاب و خرید هر گونه لباسی شما باید حس خوبی از تیپی که می خواهید بزنید داشته باشید. این که بدانید این روزها چه مواردی بیشتر پوشیده می شوند و یا چه مواردی مناسب بدن شما هستند نوعی مهارت است که اگر نداشته باشید باید از یک مشاور مد و فشن آن را درخواست کنید و یا به جستجو در اینترنت بپردازید.
۴- اندازه بودن لباس ها


بعد از این که از فیزیک بدنی خودتان مطمئن شدید و مو و صورتی تمیز را به یکی از ویژگی های خودتان تبدیل کردید نوبت به انتخاب پوشاک مناسب می رسد. اولویت اول شما همیشه باید انتخاب پوشاکی باشد که از نظر اندازه سایز بدن شما هستند. لباسی که اندازه بدن شما نیست هر قدر هم زیبا باشد دیده نمی شود و دلیل آن هم این است که کسی زیبایی آن را روی بدن شما حس نمی کند. لباس های گشاد خودشان را روی تن شما آویزان می کنند و لباس های تنگ هم که کش می آیند. پس اندازه بودن لباس را بالاتر از هر چیزی در انتخاب پوشاک در ذهن داشته باشید.
۵- کفش های مناسب


ذکر این نکته خالی از لطف نیست که خانم ها وقتی تیپ شما را نظاره می کنند اولین چیزی که توجهشان را جلب می کند کفش شماست. پس در انتخاب آن باید انرژی و وقت بیشتری بگذارید. اگر تیپ شما به سمت تیپ های رسمی سوق دارد کفش های Brogues، آکسفورد یا کفش چرمی تهیه کنید و اگر تیپی غیررسمی زده اید می توانید از کتانی های یا کفش های کالج استفاده کنید.
۶- اکسسوری ها


اکسسوری ها جزئیات ریزی هستند که تاثیر بسیار بزرگی در تیپ شما می گذارند. به ساعت ها یا دستبند ها به چشم یک اکسسوری معمولی نگاه نکنید. این ها اگر با دقت انتخاب شوند تیپ شما را زیر و رو می کنند. کلاه و کمربند و شال گردن نیز از مواردی هستند که باید در انتخاب آن ها توجه زیادی به خرج داد.
۷- اعتماد به نفس


و در نهایت به نکته اصلی این مقاله یعنی اعتماد به نفس می رسیم. سعی کنید با هر ظاهر و هر تیپی که می زنید (با رعایت اصول بالا) اعتماد به نفس داشته باشید و از درون خودتان را یک فرد خوش‌تیپ بدانید. فقط این گونه است که از نظر همه خوش‌تیپ محسوب می شوید.


/ 0 نظر / 11 بازدید