چه کفشی بپوشم که مناسب تیپ و استایل من باشه ؟به یاد داشته باشید انتخاب یک کفش مناسب تاثیر زیادی در ظاهر و شخصیت شما دارد. در این مقاله به بررسی رنگ کفش متناسب با لباس شما می پردازیم. انتخاب کفش مناسب با کت و شلوار رسمی و روز مره و یا شلوار های کتان یکی از مهم ترین سر مشق های شیک پوشان است. انتخاب رنگ نامناسب باعث بهم ریختن ظاهر شما می شود. انتخاب رنگ بستگی به سن شما نیز دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. به یاد داشته باشید رنگ کفش، کمربند، کیف پول و بند ساعت شما باید با هم یکسان باشد.


اگه سوال چه کفشی بپوشم تا حالا حتی برای یکبار هم توی ذهنتون بوده باید بدونید که جای درستی اومدید. خیلی از ما وقتی می خواهیم بیرون بریم، بیشتر به لباسمون توجه داریم و وقتی به کفش پوشیدن میرسیم هر چیزی که جلومون ظاهر میشه رو می پوشیم ولی یک سوال مهم تر اینه که “چه کفشی بپوشم”، چرا که یک کفش بد میتونه تمام آرزوهاتون رو خراب کنه.


مسلما برای شما هم پیش اومده که یکی رو دیدی که کت و شلوار خیلی شیکی پوشیده و خیلی هم خوشتیپ بنظر میاد ولی وقتی یه نظر به کفشش میندازید، کلا نظرون راجب شخص عوض میشه و فکر میکنید که حتما کت و شلوار طرف تاناکورایی هستش. برعکسشم درسته و یک کفش خوب میتونه خیلی ظاهرتون رو ارتقا بده.


۱- کفش جلو صاف نپوشید


اگه بهترین لباست رو پوشیدی و تو خیابون کسی نگات هم نمیکنه، اگه هیچکدوم از دوستات نمیخوان باهات قدم بزنن و حتی اگه با وامت مخالفت شده، همگی تقصیر کفشته. باهاش چیکار کنی؟ آتیش بزن و هیچ اثری ازش باقی نذار. حتی یک دلیل هم برای پوشیدن این کفشا وجود نداره. اخه مگه همه انگشتای پات همه یک اندازن؟ بخدا نیستن. اگه بازم اصرار دارید ک اینجور کفشا رو بپوشی باید بهتون بگم که از نظر مد و لباس در قرن ۲۱، کفش شما زشت و بی ریخته. والسلام
۲- یک کفش را دوبار نخر


خیلی خب باشه. اگه کفشت خیلی راحته و خیلی توش احساس راحتی می کنی و چند دست کفش دیگه داری، من کی باشم بگم نخر ولی اگه همین یکدست رو داری و حالا بعد چندبار پوشیدن فهمیدی که کفش آرزوهات رو پیدا کردی، هیچ عقل سلیمی بهت نمیگه کارت درسته. تو تا فردا بیا بگو این کفش تازست و با قبلی فرق میکنه، کسی باورش میشه؟ نه. حتی متفاوت بودن رنگ هم کمکی نمیکنه. اگه هم استدلالت اینه که تو فیلم های هالیوودی نشون میده که طرف ۱۰۰ دست از یک لباس و کفش داره، متاسفانه باید بهت بگم اون فیلمه و واقعیت نداره. میدونم شوکه شدی.


۳- کفش با کف پلاستیکی نپوش


کفش های پلاستیکی نه دووم دارند و نه شیکی کفش های چرم رو و نه اون صدای نازی که موقع راه رفتن با کفش چرم به گوش میرسه. اگه واقعا این سوال تو ذهنته که چه کفشی بپوشم و داری این مقاله رو میخونی، امیدوام منظورت نباشه من بین چند تا کفش ۱۰۰ تومنی بهتون کمک کنم. البته یک سری افراد منظقی هم هستند و میگن چون در منطقه ما بارون زیاده و کفش چرم دست دوز، آب داخلش نفوذ میکنه. در جواب این عزیزان متشخص هم میگیم که برا بیرون یک چکمه بپوش و داخل در بیار، البته اگه شیک پوشی و با جذبه بودن (و کلا هر چیزی که ممکنه شما رو متقاعد کنه) براتون مهمه.
۴- کفش های معمولی بپوشید


همین اول کار دنبال کفش هایی نباشید که رنگ ترکیبی دارند و چند تکه هستن، بلکه کفش های ساده ای بپوشید که دارای شخصیت هستن. نمیگم کفش هایی که نقش و نگار دارند و یا چند رنگی اند، بد هستن ولی پوشیدنشون و بعبارتی ست کردنشون خیلی سخت تره. پس الان اون کفش رو در بیار و بهت قول میدم بعدا خیلی بیشتر بهت میان.ترکیب رنگ های مختلف کفش های مردانه


۱- کفش های قهوه ای


کفش های قهوه ای با کت و شلوار های سرمه ای، آبی، کرم و طوسی ترکیب بسیار مناسبی دارند. استفاده از کفش های قهوه ای با شلوار مشکی توصیه نمی شود مگر کفش های قهوه ای تیره. از قهوه ای روشن با شلوار های کرم و طوسی و قهوه ای تیره با شلوار های سرمه ای و مشکی استفاده کنید. معمولا کفش های تیره گزینه مناسب تری اند چون با هر دو رنگ روشن و تیره شلوار شما سازگاری دارند. شما با شلوار های قرمز، زرشکی، سبز و زرد خردلی خود نیز می توانید کفش قهوه ای استفاده کنید. کفش های قهوه ای نیمه روشن و کفش های مایل به تیره گزینه مناسبی برای این رنگ ها هستند.


ترکیب رنگ کفش مردانه


۲- کفش های مشکی


کفش های مشکی جزو رنگ هایی هستند که شما می توانید با لباس های زیادی ست کنید. بهترین رنگ شلوار برای ست کردن با کفش مشکی رنگ های طوسی، زرشکی، مشکی،سرمه ای سیر، ذغالی، نخودی، زرد و جین های دودی است. همچنین رنگ پیراهن شما نیز می تواند باعث ایجاد جلوه بیشتر کفش تان شود. به یاد داشته باشید کفش مشکی با شلوار شیری توصیه می شود نه شلوار سفید.


ترکیب رنگ کفش مردانه


۳- کفش های زرشکی


این کفش ها شباهت زیادی به کفش های قهوه ای با تناژ مایل به زرد دارند و شاید در نگاه اول و زیر نور آفتاب قهوه ای به نظر برسند. اما رنگ زرشکی علاوه بر غیرمعمول بودن شما را بسیار متمایز می کند. ست کردن لباس با کفش های زرشکی باور نکردنی است. در نگاه اول شاید سخت به نظر برسد اما هنگام ست کردن خواهید دید که هم خوانی زیبایی با اکثر لباس ها دارد. اگر قصد خرید کفش های زرشکی را دارید تردید نکنید بی شک به آن علاقه مند خواهید شد. این کفش ها با شلوار های نارنجی و نارنجی مایل به قهوه ای، کرم، استخوانی، نسکافه ای، سفید، طوسی، دودی، قهوه ای و جین های سرمه ای هم خوانی زیبایی دارند.


ترکیب رنگ کفش مردانه


۴- کفش های رنگ خاص


کفش هایی با رنگ های سرمه ای، آب نفتی، سفید، قرمز، کرم، سبز، طوسی، سبز لجنی، آبی روشن و دودی جزو رنگ های خاص هستند.


این کفش ها نسبت به دیگر رنگ ها به تعداد کمتر و طبیعتا برای افراد خاص تولید می شوند. ست کردن این رنگ ها به آسانی نیست اما شما می توانید با کمی جستجو و به خرج دادن حوصله یک شلوار مناسب برای این کفش ها انتخاب کنید.


کفش سفید با شلوار ذغالی و دودی، کفش های آبی و سرمه ای با شلوار های آبی با درجه رنگی متفاوت با کفش، کفش های طوسی و ذغالی با شلوار های آبی روشن و آسمانی، کفش های سبز و سبز لجنی با شلوار های سبز با درجه رنگی یکسان با کفش بهترین گزینه و انتخاب هستند.


ترکیب رنگ کفش مردانه


۵- کفش های جیر


این کفش ها مات بودن خاص خود را دارند اما به یاد داشته باشید که ست کردن آن ها مانند چرم های براق است با این تفاوت که از کفش های جیر بیشتر با جین ها، تیپ های روزمره و اسپرت به کار برده می شوند.


ترکیب رنگ کفش مردانه
به یاد داشته باشید همیشه انتخاب رنگ کفش با خودتان است پس انتخاب خود را با توجه به نیاز خود انجام دهید. سعی کنید از هر رنگ یک جفت داشته باشید این مساله سبب افزایش طول عمر کفش های شما خواهد شد. کفش های خود را همواره تمیز و براق نگه دارید. رنگ کمربند خود همیشه باید با رنگ کفش شما یکی باشد مگر در موارد خاص که شامل بعضی تیپ های اسپرت، روزمره و… می شود.4571.jpgآقایون خوش تیپ! می دونید کفش مناسب شما چیه؟


هر مردی علاوه برداشتن یک جفت کفش کتانی معمولی، به کفش‌های دیگری هم نیاز دارد: یک جفت کفش رسمی؛ یک جفت صندل راحتی؛ و یک جفت چکمه جذاب. بعد از خواندن این متن، به اندازه کافی درمورد کفش‌های مردانه اطلاعات خواهید داشت تا به راحتی بتوانید به فروشگاه‌های کفش بروید و کفش موردنظر خود را انتخاب کنید.


در بخش اول این مقاله ابتدا به کفش‌های رسمی می‌پردازیم و انواع آن را برای شما ذکر می‌کنیم.


کفش‌های رسمی(dress shoes)


اکثر کفش‌های رسمی یا کاری در دو دسته اصلی قرار می‌گیرد: کفش‌های آکسفورد(کفش بنددار) و کفش‌های رویه کوتاه بدون بند.


۱- کفش‌های بندی اسپرت


به طور کلی هر کفش مردانه بندداری که از قوزک پا بالاتر نباشد، کفش آکسفورد نامیده می‌شود. البته در این گروه هم انواع بسیار متنوعی کفش وجود دارد.


•کفش‌های آکسفورد بندباز:


در این مدل قسمت‌های پهلویی کفش به بالای بخش جلویی کفش دوخته شده است. وقتی که بندهای کفش بسته می‌شود به نظر می‌رسد که کفش از چند قطعه جداگانه ساخته شده است.


•کفش‌های آکسفورد بند بسته:


بندهای این مدل کفش در زیر بخش جلویی آن دوخته شده است که کشیده می‌شود و در بالای زبانه کفش بسته می‌شود. در نهایت به نظر می‌رسد که کفش از یک تکه چرم درست شده است.


•بعضی از کفش‌های آکسفورد در قسمت پنجه یک تکه چرم جداگانه دارند(cap toe). این تکه چرم ممکن است ساده یا تزئین شده باشد.


•آکسفوردهای زینی(Saddle)


 یک تکه چرم با رنگی متفاوت یا نوع چرم متفاوت به شکل زین در قسمت رویه جلوی کفش و پاشنه کفش دارند.


•کفش کلیتی(Kiltie)


نوعی کفش‌ آکسفورد است که زبانه‌ای از چرم ریشه ریشه دارد که روی قسمت رویه کفش می افتد تا سوراخ و بندهای کفش را بپوشاند.


   کفش آکسفورد نوک بال(wingtip) رایج‌ترین نوع کفش آکسفورد است. پنجه این کفش به شکلی برش می‌خورد که مانند بال‌های بازشده یک پرنده به نظر می‌رسد.


وقتی که می‌خواهید یک کفش رسمی و آکسفورد انتخاب کنید، سعی کنید از چرم طبیعی و اصل باشد. مهم نیست که طرح و مدل کفش چرم هنوز هم مد است یا نه؛ هر نوع کفش آکسفورد مشکی رنگ را می‌توانید با کت شلوار رسمی به‌خوبی ست کنید و همیشه مد است.


4570.jpgرسمی‌ترین مدل کفش‌ آکسفورد، کفش بنددار بسته چرم مشکی رنگ است. این مدل کفش خصوصا با کت شلوار راه‌دار باریک و کت‌های دو طرف دگمه‌دار بسیار عالی است. اگر کفشتان قهوه ای رنگ است، می‌توانید آن را با کت شلوارهای فاستونی و کت‌های اسپرت بپوشید.

اگر کفش آکسفورد شما قهوه‌ای یا قرمز خیلی تیره است، مدل بنددار باز آن با هر نوع شلوار جین و کتان یا کت شلوارهای روشن و کت های اسپرت ست می‌شود.


آقایون خوش تیپ! می دونید کفش مناسب شما چیه؟


۲-کفش‌های بدون بند کالج


قسمت حلقه تمام این مدل کفش‌ها کوتاه برش خورده است، بدون بند است، رویه پهنی دارد و کف کفش یکدست و عریض است. این نوع کفش هم انواع مختلفی دارد، مدل سگک دار، منگوله‌دار و غیره.برخلاف کفش‌های آکسفورد این نوع کفش برای تمام مردان مناسب نیست. مردان جوان ممکن است به خریدن یک مدل سگک دار قهوه‌ای تمایل چندانی نشان ندهند؛ درحالیکه این مدل کفش بدون بند، سگک دار قهوه‌ای درمیان مردان میانسال طرفدار زیادی دارد.


نکاتی در انتخاب کفش خودتان:


   مدل‌هایی از این کفش که منگوله دار است نسبتا رسمی‌تر است و با کت‌شلواری رسمی و کاری به‌خوبی ست می‌شود. این کفش‌های منگوله‌دار اگر از چرم جیر باشد، غیررسمی‌تر است و می‌توانید آن را با کت‌شلوارهای کتانی و سایر مدل های غیررسمی، حتی شلوار جین بپوشید.

   مدلی از این کفش که یک تکه باریک چرم جداگانه روی قسمت رویه دارد و برش کوتاهی خورده است(Penny loafers)، مدل کفش‌های غیررسمی هستند. این نوع کفش اگرچه ابتدا در میان مردان جوان طرفدار زیادی داشت اما در حال حاضر بیشتر مردان مسن‌تر به سراغ این مدل کفش می‌روند.

   کفش‌های رسمی خود را با پوشیدن روکفشی(حافظ‌های پلاستیکی) از باران، برف و گل و لای محافظت کنید.

   کفش‌های مشکی رنگ را با لباس‌های مشکی، خاکستری و آبی سیر بپوشید.

   کفش‌های قهوه‌ای را با لباس‌هایی که رنگمایه‌های خاکی دارند بپوشید.

   کفش‌هایی که به رنگ قرمز تند و تیره هستند، تقریبا با هر رنگ لباس مردانه ست می‌شود.
/ 0 نظر / 13 بازدید